
Dat promokanaal is nodig. Want ondanks het feit dat lang niet alles wat aan het web wordt toevertrouwd middels een blog de confrontatie met de gemiddelde neerlandicus zal overleven, is het zonneklaar dat het bezoekersaantal van sommige blog(ger)s absoluut niet in verhouding staat tot de kwaliteit (en de toegevoegde waarde) die zij leveren.
Hoewel ik overal van de daken schreeuw dat reacties achterlaten op elkaars blog een prima manier is om structureel een lezerspubliek op te bouwen, doe ik het zelf relatief weinig. Wekelijks bezoek ik tientallen blogs. Op elk van vie blogs regelmatig een commentaar plegen gaat me veel te ver leiden. Een dag telt maar 24 uur en ik wil zelf ook nog aan bloggen toe komen. Noodgedwongen leid ik dus een nomadisch volgersbestaan. Met een beetje goede wil en wat fantasie zou u Blogtrommel.com kunnen zien als een uit de kluiten gewassen blogroll, een groot uitgevallen reactieformulier.
Daarnaast vindt u op deze weblog de tips die ikzelf graag binnen handbereik had willen hebben toen ik begin 2010 mijn eerste schrijfsels met een aandoenlijk kinderlijk enthousiasme op een blog smeet. Veel frustraties en blunders zouden mij in ieder geval bespaard gebleven zijn. Dat staat als een paal boven water!
Niet dat die goeie raad omtrent het opzetten van een fatsoenlijke weblog niet voorhanden was. Integendeel, het internet wemelt van de blogadviezen van divers allooi. Alleen, de panklare info is hopeloos versnipperd, tussen het koren zit wat kaf, veel open deuren worden ingetrapt, er valt veel verouderde informatie in uw schoot. Bovendien zijn veel adviezen veel te technisch, te weinig concreet en te veel toegespitst op de Professional blogger die via zijn blog – rechtstreeks of onrechtstreeks – op zijn minst een deel van zijn boterham moet verdienen.
Op Blogtrommel.com vindt u de blogtips waar ik veel aan had/heb. Met vallen en opstaan werden ze in de praktijk gezet. Een groot deel van die tips leggen sterk de nadruk op het verkrijgen van extra bezoekers naar de weblog. Nogal wiedes, het merendeel van de bloggers kickt op pageviewtellers die door het dak gaan.
En bovenal is deze weblog er gekomen omdat de maker ervan graag observeert, graag schrijft, graag leest en graag deelt. Hij vindt het leuk om passie en kunde van het scherm te schrapen en u, beste lezer, hetzelfde te laten doen.
Absolute waarheden over het hoe en waarom van het opzetten van een succesvol internetstekje worden op dit blog niet verkondigd. Spijkerharde garanties worden niet gegeven. Niet alle blogadviezen zijn voor iedere blogger in dezelfde mate toepasbaar. Dat is geen schande en uw blog hoeft er zelfs geen hinder van te ondervinden. Oh, en had ik al gezegd dat het begrip “succesvol” nogal relatief is?
Nog een laatste advies
Beste lezer, dit is een oproep: gebruik deze pagina zoals ikzelf ‘m zou gebruiken. Ontdek de blogs waar u brood in ziet en negeer alle voor u waardeloze suggesties. Pas de blogtips toe (waar nodig met een korrel zout), voor zover ze u helpen bij het plezier scheppen in het onderhouden van uw blog en wees zo vrij de overbodige ballast overboord te gooien. Laat de mosterd die hier te rapen valt u vooral helpen ùw creatieve ding te doen op ùw stukje internet!
Zo, dan rest er mij enkel nog u veel succes en plezier toe te wensen bij het uitbouwen van uw blog. En last but not least dank ik Rosalinde voor de inspiratie bij dit stuk!
photo credit: Leonard John Matthews via photopin cc
Geef een antwoord